Lenže tak ako jeho predchodcovia (Nicolas Sarkozy či Francois Hollande) čelí obrovskej kritike. Niekedy až neoprávnene, čo odzrkadľuje skôr mentalita Francúzov ako reálne poklesky hlavy štátu.

V krajine ho prezývajú „prezidentom bohatých“, ktorý nepočúva plebs a od obyčajných ľudí sa izoloval. Najnovší prieskum tieto pocity voličov zohľadňuje. Jeho vládnutie vníma pozitívne len 29 percent voličov. Vlani v lete to bolo 64 percent.

Štyridsaťročný prezident nemá problémy len medzi voličmi ale aj vo vláde, kde ho opúšťajú najbližší. Tento týždeň podal demisiu už tretí minister, ktorý sa nestotožnil so smerovaním jeho vládnutia.

Minister vnútra Gérard Collomb pôvodne chcel vydržať až do mája 2019, aby sa vo voľbách v roku 2020 mohol uchádzať o funkciu primátora druhého najväčšieho mesta Lyon. Lenže potom si to rozmysel a podal demisiu. V pondelok E. Macron ju odmietol prijať, no nakoniec súhlasil.

Nedostatok pokory

Bývalý minister bol Macronov najvernejším spojencom, ale v posledných mesiacoch došlo k viacerým nezhodám. Minulý mesiac exminister otvorene povedal, že 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa