Ambícia stať sa prvou inštitúciou na Slovensku, ktorá bude vypúšťať len toľko emisií skleníkových plynov (CO2), koľko vie sama znížiť, zachytiť, prípadne vykompenzovať, je veľmi odvážna. Opatrenia, ktoré kancelária v pláne zverejnila, postupne zavádza, čím sa krok za krokom približuje k svojmu cieľu.

Ilustračné foto
Zdroj: Peugeot

Jedným z týchto opatrení je kompletné vybavenie vozového parku elektromobilmi alebo automobilmi s hybridným pohonom. Preto bol kancelárii nedávno zapožičaný aj štýlový Peugeot e-208, ktorý sa vyrába jedine v Trnave.

„V prvom rade oceňujeme ekologickosť tohto typu áut s nulovými emisiami a ich vplyv na životné prostredie. Ďalej, ich tichú prevádzku, akceleráciu a kultivovanosť,“ komentovalo komunikačné oddelenie prezidenta prvotné pocity zo svojej novej elektroflotily.

Elektrický Peugeot 208 okrem svojho dlhého dojazdu ponúka aj tichú nerušenú jazdu, najnovšie technológie, prémiový interiér a najvyššie štandardy bezpečnosti.

„V areáli nádvoria Grasalkovičovho paláca, ako aj v garáži Karáčoniho paláca sme vybudovali nabíjacie stanice použitím Wallboxov,“ informovalo komunikačné oddelenie.

Práve vďaka Wallboxom sa čas plného nabíjania e-208 skráti iba na 5 hodín a následne môžu vyraziť na ďalšiu cestu s nulovými emisiami CO2.

Kancelária prezidenta svoj vozový park v súčasnosti obmieňa a vybavuje ho elektromobilmi a plug-in hybridmi. Plánuje, že v budúcnosti svoj vozový park bude mať vybavený len takýmto typom áut.

Ilustračné foto
Zdroj: Peugeot