Slovensko vypravilo z Logistickej základne pre krízové situácie Ministerstva vnútra (MV) SR v Bratislave ďalšiu materiálnu humanitárnu pomoc pre Litvu. Pomoc je určená na zvládnutie nárastu ilegálnej migrácie na hranici s Bieloruskom. Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

Humanitárny materiál s objemom približne štyri tony a v hodnote vyše 38-tisíc eur tvoria spacie vaky, skladacie postele s matracom, skladacie stoličky a stoly, osvetľovacie súpravy, karimatky a stany. Materiál bol vyčlenený zo skladov MV SR.

„Materiálna humanitárna pomoc je prejavom solidarity Slovenskej republiky s Litvou a bude použitá na zabezpečenie migračných táborov v Litve, kde utečenci aktuálne čakajú na rozhodnutie o žiadosti o azyl, respektíve na svoj návrat do krajiny pôvodu,“ vysvetlil komunikačný odbor.

Tento mesiac ide v poradí už o druhú humanitárnu zásielku Slovenska pre Litvu. Tá prvá dorazila do Litvy 2. augusta. Celková humanitárna pomoc pre Litvu tak predstavuje približne 123-tisíc eur.

Litva otvorí na hraniciach s Bieloruskom nový tábor pre migrantov
Zdroj: TASR/AP

 

Lukašenko
Neprehliadnite

„Zatvorte každý meter hranice!“ nariadil bieloruský prezident