Tisícky ľudí museli v noci na nedeľu evakuovať pre viaceré požiare, ktoré vypukli na západe talianskeho ostrova Sardínia neďaleko mesta Oristano. Informovali o tom agentúry AP a APA s tým, že neboli hlásené nijaké obete či zranení. 

Miestne úrady evakuovali do bezpečia 200 osôb z mesta Cuglieri a ďalších 155 z mesta Sennariolo. V nedeľu sa viac ako polovica evakuovaných z Cuglieri mohla vrátiť do svojich domovov, napísala agentúra ANSA. V malej obci Borore v provincii Nuoro museli evakuovať 30 rodín pre hustý dym a vysokú teplotu spôsobenú požiarmi. Evakuovaných bolo dovedna 1500 ľudí, informovala agentúra ANSA. S lesnými požiarmi od soboty bojujú hasiči tiež na severovýchode Španielska.

WA 12 Rím - Talianski fanúšikovia sa tešia po výhre talianskej futbalovej reprezentácie nad Anglickom vo finálovom zápase na EURO 2020 pred rímskym Koloseom 11. júla 2021. Duel sa v londýnskom Wembley v riadnom hracom čase i predĺžení skončil nerozhodne 1:1. Taliani vyhrali 3:2 v jedenástkovom rozstrele. FOTO TASR/AP

Italy's fans celebrate in front of the ancient Colosseum in Rome, Monday, July 12, 2021, after Italy beat England to win the Euro 2020 soccer championships in a final played at Wem
Neprehliadnite

Majstrovský titul pre Talianov potešil aj koronavírus. Počet prípadov narástol aj vďaka oslavám

Podľa slov guvernéra regiónu Sardínia Christiana Solinasa bolo zničených 20-tisíc hektárov lesného porastu. Plamene zasiahli i olivové háje, domy, zvieratá a poľnohospodárske podniky. Úrady v regióne hlásia „nevyčísliteľné škody".

S požiarmi na tomto talianskom ostrove bojuje 7 500 hasičov, policajtov i dobrovoľníkov. Prácu im sťažuje horúce počasie a silný vietor. „Dve lietadlá sú už na ceste z Francúzska, ďakujem za nich," napísal v nedeľu večer na facebooku taliansky minister zahraničia Luigi Di Maio.

S najväčším lesným požiarom tohto leta bojujú v Katalánsku na severovýchode Španielska, kde sa hasičom podarilo ohraničiť 80 percent horiacej oblasti, aby sa požiar ďalej nešíril. Požiar vypukol v sobotu popoludní asi 60 kilometrov západne od Barcelony a evakuovaných kvôli nemu muselo byť 200 ľudí z okolia. Oheň zničil 1 400 hektárov lesa.