• Štúdia uskutočniteľnosti obchvatu Bratislavy (úsekov D4 a R7) podľa ministra dopravy Jána Počiatka (Smer-SD) ukazuje, že najvýhodnejšie je stavať cestu cez verejno-súkromné partnerstvo (PPP). „Najbližších sedem rokov nebude mať štát dosť peňazí, ani európskych, aby túto výstavbu realizoval,“ myslí si J. Počiatek. Podľa štúdie, ktorú v piatok ministerstvo zverejnilo, by projekt mal vyjsť na 1,3 miliardy eur. Slovensko by koncesionárovi platilo asi 150 miliónov eur ročne, za tridsať rokov by teda išlo o 4,5 miliardy eur. Opozičné KDH považuje tento PPP projekt za dvojnásobne predražený oproti cenám, za ktoré dnes stavia kilometer diaľnice štát. O návrhu by mala vláda rokovať na budúci týždeň, keď PPP odsúhlasí, J. Počiatek rozbehne výber partnera.
  • Grécka centrálna banka rieši žiadosť dvoch miestnych bánk o poskytnutie núdzových pôžičiek na doplnenie likvidity, čo naznačuje, že likvidita sektora sa pred voľbami na budúci týždeň zhoršuje. Atény nespresnili mená bánk, no podľa agentúry Reuters by malo ísť o Eurobank a Alpha Bank; podľa gréckych médií majú žiadať spolu asi o 5 miliárd eur.
  • Spotrebiteľské ceny v decembri na Slovensku poklesli, podľa dát Štatistického úradu SR medziročne o 0,1 percentuálneho bodu. V medzimesačnom porovnaní klesli o 0,3 pc. bodu.
  • Paríž v piatok opäť čelil rukojemníckej dráme, ozbrojený muž viac ako dve hodiny držal dvoch ľudí na pošte v Colombes neďaleko Paríža. Polícia rukojemníkov oslobodila, páchateľa zatkla, pri incidente sa nik nezranil. V piatok navyše museli pre hrozbu bombového atentátu evakuovať parížske vlakové nádražie Gare de l’Est, prevádzka bola prerušená asi na 90 minút.
  • Americká investičná banka Goldman Sachs v štvrtom štvrťroku znížila čistý zisk o sedem percent na 2,17 miliardy dolárov, dôvodom sú nižšie výnosy z investičného bankovníctva, ale aj nestabilita na akciových, dlhopisových a komoditných trhoch.
  • V Minsku malo v piatok prebehnúť stretnutie „kontaktnej skupiny“, teda zástupcov Ukrajiny, Ruska, proruských rebelov a Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Náhle bolo zrušené, náhradný termín oznámený nebol.
  • České charterové aerolínie Travel Service, s ktorými chodia na dovolenku aj Slováci, vlani prepravili 5,455 milióna cestujúcich. Medziročne ide o šesťpercentné zvýšenie. Najväčším tempom rástol počet cestujúcich na pravidelných linkách pod hlavičkou smartWings – o 13,4 percenta.
  • Energetický a průmyslový holding formálne prevzal britskú čiernouhoľnú elektráreň Eggborough, obchod totiž odobrila Európska komisia. Elektráreň je v Severnom Yorkshire, má štyri čiernouhoľné bloky a výkon 2-tisíc megawattov.
  • Prezidentkou Slovenskej asociácie poisťovní sa v piatok stala Regina Ovesny-Straka, námestníčka riaditeľa poisťovne Kooperativa. R. Ovesny-Straka bola v minulosti prezidentkou Slovenskej bankovej asociácie, bolo to v čase (2001/9), kedy viedla Slovenskú sporiteľňu.