Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa bude pokračovať v rokovaniach o rozšírení zmluvnej zdravotnej starostlivosti. Vyplýva to z vyjadrenia ministra zdravotníctva Michala Palkoviča po pondelkovom rokovaní s riaditeľmi Univerzitnej nemocnice Bratislava, Nemocnice Bory a VšZP.

„Znova sa stretneme približne takto o týždeň s tým, že medzičasom prebehnú rokovania medzi Asociáciou nemocníc Slovenska a Asociáciou štátnych nemocníc Slovenska. Ten dôvod je, aby sme vedeli identifikovať dostatočné množstvo finančných prostriedkov na zabezpečenie ústavnej zdravotnej starostlivosti v Boroch. Je to vec, samozrejme, ktorá nebude trvať krátko," povedal Palkovič.

Generálny riaditeľ VšZP Richard Strapko potvrdil, že ďalšie žiadosti o rozšírenie zmluvnej zdravotnej starostlivosti sa budú postupne prehodnocovať. „Nie pod vplyvom mediálneho tlaku, ale v závislosti od naplnenosti siete v Bratislave a na základe potrieb ďalších regiónov, aby sa poistencom z iných miest neznižovala dostupnosť zdravotnej starostlivosti v dôsledku presunu lekárov do Nemocnice Bory," vyhlásil.

Poukázal tiež na to, že väčšina ambulancií v Nemocnici Bory je zazmluvnená.

Minister v súvislosti so spustením pôrodnice v Nemocnici Bory poznamenal, že je otvorená aj pre poistenky štátnej poisťovne, pretože neodkladná zdravotná starostlivosť sa hradí v plnej výške.

„Dali sme si časové obdobie do konca júla na to, aby sme zmapovali, aký bude záujem a aké budú aj finančné možnosti, ktoré bude musieť uhrádzať VšZP, a teda vieme lepšie plánovať ústavný typ takejto ústavnej zdravotnej starostlivosti," priblížil.

Na rokovaní sa podľa Palkoviča obe strany dohodli aj na zastavení klamlivých reklám. „Poskytovateľa zdravotnej starostlivosti Bory sme na rokovaní vyzvali k okamžitému zastaveniu mediálneho tlaku a k zastaveniu šírenia klamlivých reklám a informácií, ktoré účelovo, no zbytočne vyvolávajú paniku medzi našimi poistencami a širokou verejnosťou," dodal Strapko.

Ďalšie dôležité správy

Nemocnica Bory - Stavba roka 2022 hlavnej kategórii Budovy a víťaz kategórie Uplatnenie vedy a výskumu pri navrhovaní a zhotovovaní stavby.
Neprehliadnite

VšZP nazvala Nemocnicu Bory mestskou poliklinikou. Tá hovorí o šikanóznom prístupe