Trh práce sa navždy zmenil. Pracovné pozície pre stredne kvalifikovaných zmizli a už sa nikdy nevrátia. Práce bude len na pozíciách pre nekvalifikovaných a pre vzdelaných špecialistov, ktorých záber sa postupom času bude čoraz viac zužovať, povedala profesorka London Business School Lynda Grattonová publiku konferencie Premier Business Leadership (PBLS), ktorú v júni Amsterdame zorganozivala analytická spoločnosť SAS.

Hlavným faktorom tohto veľkého otrasu je podľa nej rozvoj technológií a globalizácia. Práca sa v modernej dobe dá ľahko presunúť do vzdialených, ale lacnejších častí sveta a veľkú časť zamestnaní stredne kvalifikovaných pracovníkov dokážu nahradiť stroje.

L. Grattonová tejto premene na pracovnom trhu pripisuje aj vysokú nezamestnanosť medzi mladými ľuďmi, ktorí po štúdiu v minulosti rozbiehali kariéru práve na pozíciách vyžadujúcich strednú kvalifikáciu.

“Súčasný nárast nezamestnanosti medzi mladými nie je cyklický, je to štrukturálna zmena,” zdôrazňuje britská profesorka.

Trápenie na starom trhu

Ľudia podľa L. Grattonovej potrebujú pochopiť a prijať, že tento druh práce sa nikdy nevráti bez ohľadu na to, čo tvrdia ministri krízou sužovaných vlád. Zároveň musia musieť investovať oveľa viac do svojho vzdelania.

Na druhej strane sa firmy aj vlády musia oveľa viac snažiť vychovávať ľudí. Hlavnou úlohou by malo byť vytvorenie podmienok a motivácie pre vzdelávanie sa v perspektívnych oblastiach, ako to robí napríklad Fínsko.

Firmy zas potrebujú so štátom spolupracovať na vytvorení signálneho systému, ktorý by študentom jasne povedal, ktoré pracovné miesta budú na trhu žiadané.

Krajiny ako Španielsko či Grécko, ktoré postavili svoj rast na stavebníctve a cestovnom ruchu, čaká podľa profesorky tvrdý náraz.

Ak sa trend zániku stredne kvalifikovaných pracovných miest potvrdí, môže to byť ďalší problém aj pre ťažko skúšaný slovenský vzdelávací systém.

K máju bola na Slovensku bez práce viac ako tretina ľudí pod 25 rokov. Problém, ktorý dlhodobo odoláva pokusom ministrov školstva aj práce, sa nedarí vyriešiť ani za pomoci európskych peňazí.

V minulom roku Vláda SR presmerovala na podporu zamestnanosti mladých ľudí 70 miliónov eur, pričom minister práce Ján Richter chcel v rámci projektu časť mladých ľudí preškoliť napríklad na profesionálnych vodičov.

Peniaze nakoniec smerovali do firiem bez ohľadu na ich zameranie. Podľa denníka Sme ministerstvo počet vzniknutých pracovných miest neohlásilo.

Ďalšie stovky miliónov eur na prácu pre mladých ľudí získal štát v rámci celoeurópskeho projektu boja proti nezamestnanosti mladých ľudí. V rámci neho by mali vzniknúť aj rekvalifikačné kurzy.

Ako vzdelať krízovú generáciu

Technológie, ktoré spôsobujú otrasy na trhu práce, zároveň však začali vzdelávanie meniť. Vďaka dostupnosti kurzov na internetových projektoch ako Coursea, edX či Khan Academy sa mení spôsob, akým sa dajú získať nielen vedomosti, ale aj akademické kredity. Tlak technológií tak nebudú cítiť len študenti, ale aj školy, ktoré budú čoraz viac vystavované globálnej konkurencii.

Rozmach digitálnych škôl môže v konečnom dôsledku vzdelávanie zefektívniť. Firmy sa už v súčasnosti učia lepšie predávať zbieraním veľkého množstva dát o správaní používateľov pri nakupovaní či browsovaní na internete. Analýza dát im umožňuje šiť ponuky na mieru pre celé demografické skupiny či jednotlivcov. Podobný druh dát začína vznikať aj pre vzdelanie.

"Ešte v tomto roku budeme schopní v priebehu 300 milisekúnd zobraziť zacielenú reklamu na mobilnom telefóne. Zákazníkom, ktorí sa zapojili do programu, budeme vedieť porozumieť lepšie, ako by si mysleli," povedal šéf spoločnosti Weve David Sears počas jedného z panelov na konferencii PBLS.

Dodal, že na základe analýzy dát bude firma schopná odhadnúť napríklad aj náladu zákazníkov. "Mení to spôsob, akým mi môžu ponúknuť niečo dôležité pre mňa v mojej súčasnej situácii.

Ak školy dokážu dáta analyzovať rovnako dobre ako firmy, mali by byť schopné dopredu rozoznať krízové momenty žiakov, pripadne pochopiť ktorú časť učiva zvládajú študenti najťažšie a prispôsobiť tomu osnovy. Aj keď budú mladí musieť pre úspešný život nabrať viac vedomostí ako kedykoľvek predtým, budú na to mať najlepšie nástroje v histórii.

Práca pre priemerných je mŕtva, zvykajte si

Zdroj: SAS

Lynda Grattonová

Cestu a účasť redaktora na konferencii hradila spoločnosť SAS