Skupiny PPF a Home Credit podpísali dohodu so skupinou individuálnych investorov na čele s Ivanom Tyryškinom o predaji svojich bankových aktív v Rusku, vrátane dcérskych spoločností. Znamená to odchod skupiny Home Credit z ruského trhu. PPF a Home Credit to dnes oznámili v tlačovej správe. Cenu transakcie nezverejnili. PPF sa tak zbavila významnej väčšiny aktív v Rusku. Zostali jej tam životná poisťovňa PPF Life Insurance a komerčné nehnuteľnosti.

Cena nebude zverejnená

V rámci transakcie bude kazašská Bank Home Credit, ktorá je dcérskou spoločnosťou HCFB predaná akcionárom a manažérom zo skupín PPF a Home Credit. Transakcia sa uskutoční podľa platných právnych predpisov, s cieľom zabezpečiť kontinuitu pre zamestnancov a klientov Home Creditu v Rusku aj Kazachstane.

„HCFB a jej dcérske spoločnosti vykazujú dobré ekonomické výsledky a pôsobia v súlade s regulačnými a právnymi podmienkami platnými v Ruskej federácii a Republike Kazachstan. Cena transakcie nebude po dohode oboch strán zverejnená," uviedla PPF.

Ruské finančné trhy

Tyryškin podľa PPF výrazne prispel k budovaniu základov moderných finančných trhov v Rusku ako generálny riaditeľ burzy RTS. Investoval tiež do mnohých popredných ruských fintechových spoločností, ktoré dokázal rozvíjať. Je jedným zo zakladateľov SPB burzy. Teraz stojí na čele jej správnej rady a patrí k významným akcionárom tejto burzy, ktorá je jednou z najväčších platforiem pre verejné obchodovanie fintechových firiem v regióne.

Finančná skupina PPF podniká v 25 krajinách v Európe, Ázii a Severnej Amerike. Investuje do finančných služieb, telekomunikácií, médií, biotechnológií, nehnuteľností či strojárstva. Do skupiny patrí napríklad splátková spoločnosť Home Credit, skupina nehnuteľností PPF Real Estate Holding, Air Bank, telekomunikačné firmy Cetin a O2, mediálna spoločnosť Central European Media Enterprises (CME), strojárska firma Škoda Transportation alebo prevádzkovateľ mýta v ČR CzechToll.

Ďalšie dôležité správy

Sídlo PPF
Neprehliadnite

Vdova po Kellnerovi predala pozemky spoločnosti PPF ruskému biznismenovi