Najbohatším Slovákom ostal spoluzakladateľ developerskej skupiny HB Reavis Ivan Chrenko pred spolumajiteľom finančnej skupiny Penta Jaroslavom Haščákom. Vo svojom najnovšom rebríčku najbohatších Slovákov to uviedla slovenská edícia časopisu Forbes. Ten z rebríčka vlani vyradil českého premiéra Andreja Babiša, ktorý sa na slovensku narodil a ktorý slovenskému rebríčku tiež v minulosti vládol.

Chrenkov majetok podľa časopisu dosiahol 1,65 miliardy eur, čo oproti vlaňajšku predstavuje nárast skoro o pätinu. Forbes napísal, že druhú priečku si udržal Haščák, ktorého majetok presiahol hranicu jednej miliardy eur. Predstavoval 1,07 miliardy eur pri medziročnom raste o 11,4 percenta.

Na snímke predseda NR SR Boris Kollár sa rozpráva s médiami počas neformálneho stretnutia slavkovského formátu S3 na zámku v rakúskej obci Grafenegg 30. augusta 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Kollár deklaroval, že na stretnutí s Haščákom nechcel ovplyvňovať obsah médií

Na tretie miesto v rebríčku najbohatších Slovákov sa dostal s majetkom 700 miliónov eur jeden zo zakladateľov antivírusovej spoločnosti Eset, Miroslav Trnka. Hneď za ním skončili ďalší dvaja spoluzakladatelia firmy Peter Paško a Rudolf Hrubý, ktorý sa tento rok stal novým majiteľom popredného slovenského hokejového klubu Slovan Bratislava. Z tretieho až na šieste miesto sa v rebríčku najbohatších Slovákov podľa časopisu prepadol podnikateľ Tomáš Chrenek s rodinou. Chrenek roky žije v Česku, kde je spoluvlastníkom skupiny Moravia Steel, ktorá ovláda napríklad hutnícku spoločnosť Třinecké železiarne.

V prvej desiatke najbohatších Slovákov je podľa časopisu naďalej i spolumajiteľ českých papierní Mondi SCP Milan Fiľo, ktorý predtým presťahoval svoju holdingovú firmu do Prahy. Najbohatším Čechom podľa slovenskej edície časopisu Forbes zostal majiteľ investičnej skupiny PPF Petr Kellner, a to s majetkom 293 miliárd českých korún. Ako jediný z prvej desiatky ale od minulého roka schudobnel. Babiš v rebríčku obhájil štvrté miesto.