V sobotu pred nástupom do služby bolo pozitívne testovaných viacero policajtov. Keďže môžu slúžiť len v prípade negatívneho testu, boli nahradení z pripravených záloh. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Na Slovensku sa začalo celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19. Testovať sa bude od soboty 31. októbra do nedele 1. novembra. Vytvorených má byť viac ako 5000 odberných miest a 4901 odberných tímov. Na snímke pracovník vykonáva ster na odbernom mieste pred Domom kultúry v Pezinku počas celoplošného testovania Slovenska na ochorenie Covid-19, 31. októbra 2020. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Na Slovensku pribudlo v piatok 2 573 nakazených a sedem úmrtí spojených s Covid-19

V Žilinskom kraji mali pozitívny test siedmi policajti, v Prešove a Bratislave boli pozitívne testovaní traja. "V Nitre boli pre začiatkom služby z testovaných policajtov pozitívni šiesti a v Košiciach piati," spresnil Slivka. V okrese Brezno prišiel podať občan trestné oznámenie. „Myslí si, že osoby na odberných miestach nie sú oprávnené pracovať s osobnými údajmi," dodal.

celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 v Bratislave
Neprehliadnite

Bratislava hlási na testovanie čakacie doby od 1 do 3 a viac hodín

Doprava sa podľa polície komplikuje na niektorých miestach v Bratislave. Konkrétne na Budatínskej, Panónskej, Karloveskej, Botanickej a Miletičovej ulici. Taktiež v okolí Zlatých Pieskov. „Pri odbernom mieste v areáli Ekonomickej univerzity na ulici Prokopa Veľkého spadol strom, k zraneniu osôb nedošlo," ozrejmil Slivka.

Polícia informovala, že dopravná situácia je zložitejšia aj v Košiciach smerom na letisko, kde policajti riadia premávku, a v Nitre na Akademickej až po Triedu Andreja Hlinku.