Slovakia Travel je dobrý nápad. Slovensko potrebuje agentúru pre cestovný ruch, ktorá vzkriesi povedomie o Slovensku, najmä v časoch krízy. Prichádza však trochu neskoro. Slovensko dlhodobo zaostáva v podpore cestovného ruchu.

Jediný kompetentný štátny útvar, ktorý sa zaoberá rozvojom cestovného ruchu, je na ministerstve dopravy zriadený pod sekciou cestovného ruchu. To je málo. V sektore pracuje vyše 300-tisíc ľudí, ktorých síce zastrešujú organizácie ako Zväz cestovného ruchu na Slovensku či Asociácia hotelov a reštaurácií, no stále to nestačí.

Navyše, niektoré kompetencie majú iné rezorty než ministerstvo dopravy. Jednotná prezentácia krajiny je v gescii Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Na úrovni parlamentu je oblasť cestovného ruchu organizačne začlenená pod Výbor pre hospodárske záležitosti a podrobnejšie sa mu venuje Komisia pre dopravu, výstavbu a cestovný ruch. Máte v tom zmätok? Niet divu.

Na snímke minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (Sme rodina) prichádza na 66. rokovanie vlády SR v Bratislave 13. januára 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Propagácia Slovenska za 14 miliónov. Slovakia Travel chce prilákať turistov z okolitých krajín

Potrebujeme ministerstvo?

Slovensko potrebuje zjednotiť svoje kompetencie v oblasti cestovného ruchu a nová agentúra pre cestovný ruch tomu môže pomôcť. Ako priznáva jej dočasný riaditeľ Václav Mika, vznik agentúry môže byť medzistupeň k vzniku samotného ministerstva pre cestovný ruch. Otázka potreby samotného ministerstva je však stále nejasná.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa