Pobočky Slovenskej pošty budú od pondelka, 10. mája 2021, otvorené podľa pôvodných otváracích hodín, a to aj počas obeda, keďže sa rušia pravidelné obedné dezinfekčné prestávky. Obmedzenia sa môžu vyskytnúť len lokálne v súvislosti s výpadkom zamestnancov v dôsledku ochorenia Covid-19. Informovala o tom Iveta Dorčáková, hovorkyňa Slovenskej pošty.

Upozornila, že na poštách naďalej platia protipandemické opatrenia, teda regulované vstupy, vzájomné odstupy a nosenie respirátorov. Aktuálne otváracie hodiny sú zverejnené na stránke www.posta.sk. Všetky kľúčové hygienické opatrenia sú formou piktogramu viditeľne umiestnené pred vstupom na poštu.

TREND: SLOVENSKÁ POŠTA - LOGO
Neprehliadnite

Slovenská pošta v tomto roku plánuje zrušiť asi 100 pobočiek

Zdôraznila, že pre minimalizovanie rizika šírenia nákazy Covid-19 stále platia protipandemické opatrenia nariadené Úradom verejného zdravotníctva. Všeobecne platí, že v priestoroch pobočiek je počet zákazníkov regulovaný, teda v pobočke sa môže nachádzať jeden zákazník na 15 m2 alebo 25 m2. Zároveň sa musia dodržiavať dvojmetrové vzájomné odstupy, čo platí aj pre zákazníkov, čakajúcich pred pobočkou.

Dodala, že do priestorov pobočky môžu vstúpiť iba tí zákazníci, ktorí budú mať riadne nasadený respirátor. Odporúča sa priniesť si rukavice a vlastné pero, pri úhrade platieb treba uprednostniť platobnú kartu. K dispozícii je podľa nej aj dezinfekcia rúk.