Postupy pri poskytovaní štátnych sociálnych dávok sa dočasne upravia. Vyplýva to z návrhu novely nariadenia vlády o niektorých opatreniach v oblasti sociálnych vecí, rodiny a služieb zamestnanosti v čase mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu vyhláseného v súvislosti s hromadným prílevom cudzincov na územie SR, ktorý v stredu schválila vláda.

„Návrh nariadenia vlády SR je reakciou na aktuálny vývoj prílevu cudzincov na územie Slovenskej republiky spôsobený ozbrojeným konfliktom na území Ukrajiny. Cieľom návrhu nariadenia vlády Slovenskej republiky je dočasne upraviť postupy pri poskytovaní štátnych sociálnych dávok," zdôvodnil rezort práce v predkladacej správe k materiálu.

V oblasti štátnej sociálnej podpory sa podľa Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR navrhuje upraviť poskytovanie príspevku na starostlivosť o dieťa tak, aby bol prístupný aj osobám, ktorým bolo poskytnuté dočasné útočisko, alebo osobám, ktoré v súvislosti s krízovou situáciou požiadali o udelenie azylu alebo o poskytnutie doplnkovej ochrany a poskytovanie dočasného útočiska im z tohto dôvodu zaniklo a zamestnali sa.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak počas tlačovej konferencie na tému spolupráca v súvislosti s utečeneckou krízou 27. apríla 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Prídavok na dieťa sa jednorazovo zvýši na celkovú sumu 100 eur