Aktuálne je pred dokončením 1. etapa projektu SKY PARK, ktorá je tvorená tromi rezidenčnými vežami. Pripravovaná, v poradí štvrtá rezidenčná veža, je tak poslednou z architektonickej dielne Zahy Hadid. Veža dotvorí celý koncept projektu a zároveň umožní rozšíriť verejné priestory, ktoré sú súčasťou SKY PARKu. Záujemcovia o kúpu nehnuteľnosti  tak majú poslednú šancu kúpiť si byt od svetoznámej architektky, keďže predchádzajúce tri rezidenčné veže sú už kompletne vypredané.

Posledná šanca kúpiť byt od Zahy Hadid v Bratislave

Zdroj: Penta Real Estate

Štvrtá veža ponúkne budúcim majiteľom mimoriadne prednosti a nadštandardné vybavenie. Pre pohodlný a rýchly vjazd a výjazd z podzemnej garáže, ktorá bude prepojená so všetkými štyrmi vežami, budú vybudované tri vstupy z troch okolitých ulíc. Parkovacie miesta s nabíjacou stanicou pre elektromobily sú samozrejmosťou. Vetranie bytov zabezpečujú v každom objekte štyri centrálne vetracie jednotky s rekuperáciou, ktoré sú riadené na základe aktuálneho dopytu. V cene bytu je zahrnuté aj chladenie, ktoré si majiteľ reguluje sám nielen pomocou termostatov v každej obytnej miestnosti ale aj pomocou smart aplikácie. Obyvatelia určite ocenia aj pohodlné vyhadzovanie odpadkov pomocou špeciálnej šachty na každom poschodí.

Pre svojich obyvateľov bude SKY PARK okrem rezidenčnej a administratívnej časti ponúkať aj mestský park pre širokú verejnosť a priestory zrekonštruovanej Jurkovičovej teplárne.

Posledná šanca kúpiť byt od Zahy Hadid v Bratislave

Zdroj: Penta Real Estate

Jurkovičova tepláreň opäť ožije

Táto pravdepodobne najvýraznejšia zachovaná industriálna pamiatka v Bratislave zostala stáť ako jedna z posledných pripomienok bývalej priemyselnej zóny, ktorá sa v tejto lokalite donedávna nachádzala. Developer Penta Real Estate jej teraz vdýchne nový život a jej  rekonštrukciou zachová hodnotné kultúrne dedičstvo. Tepláreň sa premení na exkluzívne priestory pre coworking -  flexibilné kancelárie pre kreatívcov, architektov alebo start – upy. Zároveň bude otvorená aj pre širokú verejnosť, ktorej poskytne kvalitnú reštauráciu, galériu s kaviarňou, či priestor na podujatia

Posledná šanca kúpiť byt od Zahy Hadid v Bratislave

Zdroj: Penta Real Estate

Krajšie priestory pre život Bratislavčanov

Vďaka projektu SKY PARK vyrastie v hlavnom meste nový mestský park pre všetkých Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta s rozlohou viac ako 30 000 m2. Svojou rozlohou ho možno prirovnať k obľúbenej Medickej záhrade. Súčasťou parku bude aj bežecký chodník, rôzne športoviská, detské ihriská, výbeh pre psov, vodné plochy, ale aj útulné malé kaviarne či obchodíky. Citlivo navrhnutá zeleň v parku bude kombináciou mikrozáhrad s veľkými zelenými plochami, okrasnými drevinami a stromami. V centre mesta tak vznikne rozmanitý prírodný biotop.

Posledná šanca kúpiť byt od Zahy Hadid v Bratislave

Zdroj: Penta Real Estate

Najmodernejšie kancelárie

Súčasťou projektu SKY PARK sú aj dve kancelárske budovy. Prvá z nich, SKY PARK Offices, je už vo výstavbe, pričom na 31-tisíc m2 prenajímateľnej plochy ponúkne nájomcom najmodernejšie kancelárske priestory. Obsahuje aj viac ako 1200 m2 určených pre drobné obchodné prevádzky a takmer 500 parkovacích miest. Rok pred dokončením je už tretina budovy prenajatá, sídlo tu budú mať spoločnosti zo spektra sektorov od IT až po právnické kancelárie.Medzi budúcimi nájomcami je aj najväčšia právnická firma na svete - spoločnosť Dentons.

Druhá kancelárska budova, ktorej autorom je architektonické štúdio Zahy Hadid, disponuje v súčasnosti záväzným stanoviskom magistrátu a čaká na ďalšie potrebné povolenia. Jej výstavba by sa mala začať v roku 2020. Bude sa jednať o najvyspelejšiu zelenú budovu v meste, s certifikátmi LEED a WELL, ktorá je postavená na smart technológiách.

Posledná šanca kúpiť byt od Zahy Hadid v Bratislave

Zdroj: Penta Real Estate