Poslanci Národnej rady (NR) SR pokračujú v rokovaní. V úvode ôsmeho dňa 28. schôdze sa venovali novele zákona o hospodárskej mobilizácii, ktorá má vytvoriť predpoklady na skončenie núdzového stavu. Niektoré opatrenia hospodárskej mobilizácie by po novom nemuseli byť naviazané len na núdzový či výnimočný stav, ale aj na mimoriadnu situáciu. O novele plénum rokuje zrýchlene, aktuálne je v druhom čítaní. Definitívne by o nej mali rozhodnúť ešte na tejto schôdzi.

Na snímke podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačového brífingu na tému Sputnik V,  dosť bolo klamstiev v Bratislave 15. apríla 2021. FOTO TASR - Dano Veselský
Neprehliadnite

Vývoj rozpočtu signalizuje riziká, na ktoré sme upozorňovali pri schvaľovaní, tvrdí NKÚ

V skrátenom legislatívnom konaní sa poslanci venujú i novele zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach v súvislosti s ochorením Covid-19 a v justícii. Vyplýva z nej, že advokáti, exekútori a notári by mohli počas mimoriadnej situácie či núdzového stavu voliť a hlasovať elektronicky. Podmienky, za akých sa bude volebné a hlasovacie právo vykonávať, má určovať ten, kto voľbu alebo hlasovanie zvoláva či vyhlasuje. Malo by to byť na úvahe príslušnej komory, či túto právnu úpravu využije, konštatuje rezort.