Národná rada schválila zmenu ústavného zákona, ktorý umožňuje opakovane predĺžiť núdzový stav o 40 dní. Za hlasovalo 91 z 94 prítomných poslancov.

Predseda Národnej rady Boris Kollár otvoril mimoriadnu schôdzu parlamentu, na ktorej poslanci definitívne rozhodli o novele ústavného zákona o bezpečnosti štátu. Tá má vyriešiť otázku predlžovania núdzového stavu. Schôdza sa konala za viacerých hygienických opatrení.

Igor Matovič
Neprehliadnite

Matovič odmieta kritiku opozície pre novú vyhlášku. Ich cieľom je štvať ľudí proti vláde, tvrdí

Poslanci hlasovali o novele zákona o bezpečnosti štátu, ktorá má umožniť opätovné predlžovanie núdzového stavu o 40 dní. Rovnako hlasovali o novele zákona o Ústavnom súde SR, ktorej cieľom je doplniť možnosť prieskumu rozhodnutia o predĺžení núdzového stavu Ústavným súdom SR. Hlasovanie o novelách sa presunulo dvakrát, v prvom prípade koalícia nemala v pléne dostatok poslancov aj z dôvodov karantény. Na schválenie novely ústavného zákona totiž treba 90 hlasov poslancov. V nedeľu (27. 12.) večer vydal hlavný hygienik SR vyhlášku, ktorou umožnil poslancom NR SR, ministrom či prezidentke prísť do práce aj v prípade, že sú pozitívni na ochorenie Covid-19.