M. Glváč sa podľa nich spreneveril svojej funkcii a znevažuje svojou prítomnosťou v pozícii podpredsedu všetko to, čo je v parlamente prerokúvané. Ondrej Dostál (SaS) počas rozpravy v pléne povedal, že chce predložiť procedurálny návrh, aby schôdzu neviedol M. Glváč.

Argumentoval tým, že by to nemal robiť človek, ktorý oslovoval mafiána Mariana Kočnera „Majko“ a podvodníka Ladislava Baštrnáka „Lacko“. Podľa jeho slov sa M. Glváč spreneveril svojej funkcii. M. Glváč reagoval tým, že rokovací poriadok presne stanovuje, kedy je možné podať procedurálny návrh. Navrhol, aby sa o návrhu hlasovalo v pondelok.

Anna Zemanová (SaS) skonštatovala, že bola pripravená poukázať na viaceré faktory v súvislosti s predloženým zákonom o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Nemôže to však urobiť, pretože M. Glváč vo funkcii podpredsedu podľa nej znevažuje prerokúvané témy. Považuje za neprípustné, aby takto podozrivý človek predsedal schôdzi.

„Nechceme vás tu vidieť, nechceme vás tu my, nechcú vás tu občania,“ vyhlásila Jana Cigániková (SaS) s tým, že M. Glváč komunikoval s vrahom. M. Glváč reagoval tým, že s vrahom komunikoval predseda SaS Richard Sulík. J. Cigániková dodala, že pokiaľ predsedá schôdzi, nedočká sa od opozičných poslancov žiadneho iného príspevku.

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič opätovne poukázal na to, že M. Glváč klamal o svojich stretnutiach s Marianom Kočnerom. Nahlas čítal úryvky z ich komunikácie. M. Glváč by mal podľa neho odísť z funkcie podpredsedu.
V pléne padli slová ako sluha a kamarát mafiána, hanba parlamentu a podobne.

Podľa poslancov by mal M. Glváč „chodiť po kanáloch“ a nie predsedať schôdzi. Do diskusie sa M. Glváčovi stranícki kolegovia nezapojili. V pléne sedelo len niekoľko koaličných poslancov.

Aktualizované o 19:57

Rokovanie parlamentu vo štvrtok skončilo a bude pokračovať v piatok, na programe je ešte niekoľko zdravotníckych návrhov. V závere schôdze čaká poslancov aj reforma nemocníc, zahrnutá v novele zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti. Tá má pacientom priniesť kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť meranú cez lepšie výsledky liečby. Jej zmyslom je, aby sa špecializovaná zdravotná starostlivosť a niektoré typy najmä invazívnych a operačných zdravotných výkonov koncentrovali do nemocníc, kde na ich poskytnutie majú potrebné zručnosti a skúsenosti.

Keďže v piatok by nemali zákonodarcovia hlasovať, o prerokovaných bodoch programu rozhodnú v najbližšom pondelkovom (28. 10.) hlasovaní.