Prinášame vám prehľad najdôležitejších udalostí dňa.

Plénum schválilo rozpočet na budúci rok

Poslanci Národnej rady v utorok schválilo zákon roka, teda štátny rozpočet na budúci rok. Hlasovalo zaň 91 zo 146 prítomných poslancov. Spolu s ním vzalo plénum na vedomie rozpočet verejnej správy na nasledujúce tri roky.

Štátny rozpočet na budúci rok podporili poslanecké kluby OĽaNO, SaS a Sme rodina. Proti hlasovali poslanci Smeru a ĽSNS. Z nezaradených poslancov rozpočet podporili Jana Žitňanská, Alexandra Pivková, Miriam Šuteková, Ján Krošlák a Juraj Šeliga. Zdržali sa Jozef Šimko, Miroslav Kollár a Tomáš Valášek, ostatní nezaradení boli proti.

Na snímke podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas rokovania 53. schôdze Národnej rady SR 8. decembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Zdroj: Jakub Kotian

Slovensko by malo v budúcom roku hospodáriť s deficitom na úrovni 4,94 percenta hrubého domáceho produktu. Schodok v tomto roku má byť necelých 8 percent HDP.

Na snímke zľava predseda vlády SR Eduard Heger a minister financií SR Igor Matovič (obaja OĽaNO) počas 51. schôdze Národnej rady SR 14. decembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Plénum schválilo rozpočet na budúci rok, deficit má dosiahnuť 4,94 percenta