Kontroverzná finančná skupina Arca Investments vlani minula na poradenské služby viac ako 21,7 milióna eur. Otázniky nevolávala len samotná suma, ktorá je niekoľkorát vyššia ako výdavky omnoho významnejších subjektov, ale aj samotné smerovanie rekordných výdavkov.

Predávali zmenky: Arca Capital ponúkala pekné výnosy.
Neprehliadnite

Arca si platila extra drahých poradcov aj sprostredkovateľov

Podľa informácii Denníka E, viac ako 1,7 milióna eur inkasovala bratislavská firma Custodian, ktorá v priebehu leta sa dostala do rúk kontroverznej firmy EC4B International z amerického štátu Washington a Pavla Sedláka z českého Zruča nad Sazavou.

Nezodpovedané otázky

Pred akvizíciou konzultačná spoločnosť si výrazne prilepšila na platbách od finančnej skupiny, ktorá dnes dlží majiteľom svojich zmeniek a dlhopisov vyše 700 miliónov eur. Otázky vyvolávajú aj noví majitelia Custodianu, ktorí figurujú v stovkách prípadov spájania firiem s rôznymi ťažkostiami. Téme Pavla Sedláka sa už v minulosti venoval aj Jan Kuciak, ktorý poukázal na to, že je to len dôchodca z domu pre sociálne slabších.

Žralok modrý prepláva denne asi 80 kilometrov.
Neprehliadnite

Arca v maske žraloka sa správa ako líška s myslením straky, asi však už spieva labutiu pieseň

Minulý rok si petržalská firma pripísala čistý zisk presahujúci sumu pol milióna eur. Takmer žiadne iné platby ako od finančnej skupiny pritom na jej účty nedorazili. Samotná finančná skupina odmieta komentovať tieto zistenia odvolavajúc sa na obchodné tajomstvo.