„Som v karanténe, priatelia! Neuveríte, prečo!?“ píše bývalý minister financií a súčasný podpredseda strany Smer-SD Ladislav Kamenický na úvod svojho statusu na sociálnej sieti.

Vysvetľuje, že v posledných dňoch absolvoval niekoľko relácií s ministrom financií Igorom Matovičom, ktorého sprevádzal jeden z poradcov. Išlo o priame duely v televízii JOJ vo štvrtok (14. 10.) a v Sobotných dialógoch v RTVS a o prednahrávanú (v sobotu) nedeľnajšiu reláciu V politike v televízii TA3, kde títo politici vystupovali v diskusných blokoch bezprostredne po sebe.

„V sobotu večer, deň pred Čapicovým protestom, mi tento pán oznámil, že má pozitívny PCR test. Vzhľadom na to, že bol so mnou v kontakte, musím zostať minimálne 5 dní v karanténe a protestu sa nemôžem zúčastniť,“ píše Kamenický s odkazom na nedeľňajší protestný míting Smeru v Rimavskej Sobote.

Meno Matovičovho poradcu, ktorý je údajne pozitívny na prítomnosť koronavírusu, Kamenický v statuse neuviedol.

„Ľudsky nechápem, keď si nechal robiť PCR test, načo potom išiel do relácií a nepočkal na výsledky PCR testu!“, hnevá sa exminister.

Iné osoby, ktoré boli s Matovičovým poradcom v osobnom kontakte, vrátane samotného Matoviča zatiaľ (v nedeľu popoludní) výslovne verejne neinformovali o tom, že sú z tohto dôvodu v karanténe.

Okrem pracovníkov televízií a rozhlasu by mohlo ísť aj o poslanca za SaS Mariána Viskupiča, ktorý s L. Kamenickým diskutoval v televízii TA3 po vystúpení ministra financií v jej štúdiu. Ten v diskusii na sociálnej sieti k otázke svojej karantény uviedol:  „Našťastie som nebol v úzkom kontakte so spomínaným poradcom a ani s pánom ministrom“.

Informáciu o pozitivite Matovičovho poradcu potvrdila podľa portálu Plus 1 Deň aj ministrova hovorkyňa Michaela Lovásová.

„Jeden z poradcov Igora Matoviča má pozitívny test. V sobotu podvečer o tom bezodkladne informoval vedenie ministerstva, samotného ministra a všetkých ľudí, s ktorými bol v kontakte. Relácia v TA3 sa prednahrávala v čase, keď ministrov poradca ešte nevedel, že má pozitívny test a nepociťoval žiadne príznaky ochorenia," uviedla.

„Keďže je plne zaočkovaný, povinná izolácia sa na neho podľa platných pravidiel vzťahuje až po doručení pozitívneho výsledku. Zároveň všetky potrebné informácie telefonicky sprostredkoval aj Úradu verejného zdravotníctva SR. Zamestnanci ministerstva financií dôsledne dodržujú všetky platné opatrenia, rovnako ako aj samotný minister," doplnila.

Marián Viskupič (vpravo) s Ladislavom Kamenickým pred nahrávaním diskusie v TA3 v sobotu 16. októbra 2021. Kamenický predtým dvakrát diskutoval s Igorom Matovičom, ktorého poradca mal pozítívny výsledok PCR testu.
Zdroj: FB Marián Viskupič
Marián Viskupič (vpravo) s Ladislavom Kamenickým pred nahrávaním diskusie v TA3 v sobotu 16. októbra 2021. Kamenický predtým dvakrát diskutoval s Igorom Matovičom, ktorého poradca mal pozítívny výsledok PCR testu.
Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) počas príhovoru v rámci 16. schôdze NR SR 23. októbra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Premiér Matovič odchádza do domácej karantény, bol v kontakte s pozitívne testovaným