Vláda SR na svojom stredajšom rokovaní schválila v rámci Covid automatu rozdelenie okresov podľa aktuálnej rizikovosti.

Od pondelka 27. 9. bude v druhom stupni ohrozenia, teda v bordovej fáze, päť okresov. Červených bude 39 okresov a oranžových 34.

V zelenej farbe, teda v stupni monitoringu, zostane od pondelka iba jedniný okres, Dunajská Streda.

V stupni ostražitosti - oranžová farba - budú okresy Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bratislava I - V, Detva, Galanta, Hlohovec, Komárno, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poltár, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Šaľa, Senec, Stropkov, Topoľčany, Trnava, Turčianske Teplice, Žiar nad Hronom a Zvolen.

V prvom stupni ohrozenia - červené okresy - budú okresy Bánovce nad Bebravou, Brezno, Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Ilava, Kežmarok, Košice I - IV, Košice-okolie, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Martin, Myjava, Námestovo, Nitra, Poprad, Prešov, Revúca, Ružomberok, Sabinov, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Svidník, Trebišov, Trenčín, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žilina a okres Zlaté Moravce.

V druhom stupni ohrozenia, ktorý zodpovedá bordovej farbe, budú okresy Bardejov, Krupina, Rožňava, Skalica a Stará Ľubovňa.

Horná stanica sedačkovej lanovky zo Štrbského Plesa na Solisko je v letnom turistickom období nielen východiskovým bodom pre pešie túry, ale aj samotným cieľom. Na snímke turisti jedia na terase s výhľadom na Štrbské pleso s okolitou zástavbou. Štrbské Pleso, 18. augusta 2021 FOTO TASR - Milan Kapusta
Neprehliadnite

Podmienky sa sprísňujú, reštaurácie v oranžových okresoch môžu obsluhovať len na terase