Pompeo hovoril o svojej žene a synovi a pochválil prezidenta Donalda Trumpa. „Sú vo väčšom bezpečí a ich sloboda je istejšia, pretože prezident Trump uskutočňuje svoju víziu Amerika na prvom mieste (America First)," povedal. Vo svojom príhovore sa takisto zameral na zahraničnú politiku vrátane Iránu, Číny a Severnej Kórey.

Pompeov prejav porušil desaťročia pretrvávajúcu tradíciu, na základe ktorej sa ministri zahraničných vecí vyhýbajú vystúpeniam súvisiacich s domácou politikou.  Prvá dáma Melania Trumpová svojho manžela vo svojom príhovore z Bieleho domu označila za najlepšiu nádej pre budúcnosť Ameriky. Trumpová podľa DPA takisto vyjadrila súcit s ľuďmi, ktorí trpia v dôsledku pandémie koronavírusu a vyjadrila sa aj k protestom proti rasizmu, ktoré v USA prebiehajú.

KK13 - Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo hovorí po stretnutí s členmi Bezpečnostnej rady OSN 20. augusta 2020. Spojené štáty vo štvrtok oficiálne spustili proces aktivovania sporného mechanizmu, zameraného na znovuzavedenie sankcií OSN proti Iránu. Tento krok ohrozuje historickú jadrovú dohodu s Iránom, uviedla tlačová agentúra AFP. FOTO TASR/AP
Secretary of State Mike Pompeo speaks to reporters following a meeting with members of the U.N. Security Council, Thursday, Aug. 20, 2020,
Neprehliadnite

Pompeo dúfa, že s Izraelom nadviažu diplomatické vzťahy aj ďalšie arabské štáty

Prezidentov syn Eric Trump varoval, že Trumpov demokratický protikandidát Joe Biden by bol slabochom pre komunistickú Čínu a „obrovskou úľavou" pre teroristov. Americká Republikánska strana v pondelok na svojom nominačnom zjazde oficiálne nominovala úradujúceho prezidenta Trumpa za svojho prezidentského kandidáta v novembrových voľbách. Republikánsky zjazd sa začal v pondelok v meste Charlotte v štáte Severná Karolína. Podujatie však prebieha v obmedzenom rozsahu z dôvodu pandémie koronavírusu.