Exminister financií Ivan Mikloš v podcaste Aktualít uviedol, že prorodinný balíček považuje za nezmyselné riešenie. Zároveň podotkol, že návrh nie je dostatočne účinným pre tých, ktorí pomoc skutočne potrebujú, pričom rozhadzujeme peniaze, ktoré nemáme.

Hlúpe a zlé riešenie

Zároveň podotkol, že návrh nie je dostatočne účinným pre tých, ktorí pomoc skutočne potrebujú, pričom rozhadzujeme peniaze, ktoré nemáme.

„Čiže to riešenie je zlé vo všetkých ohľadoch a vôbec nie je prorodinné. Dávať peniaze, ktoré nemáme, rodinám, ktoré ich nepotrebujú, je predsa evidentne hlúpe a zlé riešenie. Ak by sa pristúpilo k rozumnejšiemu riešeniu, rodinám, ktoré sú naozaj odkázané na pomoc, by sa malo pomôcť viac, ako sa pomáha týmto opatrením,“ vysvetlil Mikloš.

Jedným dychom pre Aktuality doplnil, že by sa nemalo pomáhať rodinám, ktoré pomoc nepotrebujú, a navyše vyhadzovať peniaze na krúžkovné. „Slovensku by veľmi pomohlo, ak by Matovič odišiel zo slovenskej politiky,“ povedal ďalej v podcaste.

Generátor konfliktov

Mikloš totiž zastáva názor, že už v čase, keď mal Matovič z pozície premiéra tlmiť konflikty, bol ich najväčším generátorom. To isté podľa neho vidíme aktuálne v prípade financií. „Rovnako, ako teraz na poste ministra financií. Mal by financie ozdravovať, no on ich ohrozuje,“ vyhlásil.

Na margo prorodinného balíka a s ním súvisiaceho prelamovania veta prezidentky sa včera vyjadril aj Richard Sulík. Ten na sociálnej sieti napísal, že prelomenie prezidentkinho veta by spustilo likvidačný proces našich miest, obcí a krajov. „Táto ‚skratka‘ bude pre nás všetkých sakramentsky drahá a doplatíme na ňu,“ uviedol.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS) hovorí počas tlačovej konferencie k vyjednávaniu o embargu na ruskú ropu 7. júna 2022  v Bratislave. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Toto bude pre nás všetkých sakramentsky drahé a doplatíme na to, varuje Sulík