Pri odhaľovaní osôb nakazených koronavírusom budú v Poľsku pomáhať špeciálne cvičené služobné psy. Informovala o tom v pondelok agentúra PAP. Zvieratá, ktoré zvyčajne využívajú špeciálne tímy poľskej finančnej správy na zisťovanie nelegálne prevážaného tovaru, budú najskôr podrobené osemmtýždňovému špeciálnemu výcviku.

Celý projekt bude prebiehať pod patronátom univerzity vo Vroclavi a veterinárnych odborníkov z Francúzska. Poľsko zaznamenalo za nedeľu 6 170 nových prípadov nákazy koronavírusom a 32 úmrtí. Od vypuknutia pandémie už v krajine celkovo potvrdili 1 801 083 prípadov nákazy, pričom ochoreniu Covid-19, ktoré nový koronavírus spôsobuje, tam podľahlo 45 317 ľudí.

Mačka Covid
Neprehliadnite

Soul poskytne bezplatné testy na koronavírus pre domácich miláčikov

S potvrdenou koronavírusovou infekciou je v Poľsku aktuálne hospitalizovaných 17 337 ľudí a ďalších 219 104 osôb je v karanténe. Z nákazy sa doteraz vyliečilo 1 494 083 ľudí. Proti koronavírusu bolo v Poľsku do pondelka zaočkovaných 3 969 496 ľudí, vyplýva z údajov zverejnených na oficiálnej webstránke poľskej vlády.

S hromadnou vakcináciou sa v Poľsku, podobne ako vo väčšine krajín EÚ, začalo 27. decembra, pričom medzi prvými zaočkovanými boli zdravotníci. Koncom januára začali očkovať aj seniorov nad 80 rokov. V súčasnosti na rad prišli aj poľskí učitelia.