V Poľsku sa v sobotu otvorili terasy reštaurácií a kaviarní. Ľudia, ktorí sa tohto okamihu nevedeli dočkať, sa v nich usadili hneď po polnoci, informujú poľské médiá. V Poľsku sa skončila aj povinnosť nosiť rúško v exteriéri, teraz si ľudia ochranu úst a nosa musia nasadzovať len vo vnútorných priestoroch.

Rozhodli sme sa, že budeme odpočítavať ako na Silvestra," povedali portálu onet.pl ľudia čakajúci na otvorenie terás. „Je to pre nás sviatok normality," uviedli. Cnelo sa im po stretávaní so známymi, po hudbe a po možnosti niekam vyraziť.

Varšavský primátor Rafal Trzaskowski podľa portálu gazeta.pl ľuďom nadšeným z rozvolňovania protikoronavirových opatrení odkázal, aby novú slobodu „využívali s rozumom". „Prosím vás, myslite stále na bezpečnosť, ide o zdravie a život nás všetkých," vyzval.

Grécko odštartovalo turistickú sezónu
Neprehliadnite

Grécko v sobotu odštartovalo turistickú sezónu 2021

Medzi stolíkami na terasách musí byť rozostup 1,5 metra a obsadený môže byť len každý druhý. Od pondelka sa do školy vrátia žiaci druhého stupňa, zatiaľ ich však čaká rotačná výučba.

Podľa údajov poľského ministerstva zdravotníctva v krajine s  38 miliónmi obyvateľov prvú dávku vakcíny proti Covidu-19 dostalo zhruba 11,33 milióna ľudí, plne zaočkovaných je 4,4 milióna ľudí. V Poľsku sa koronavírusom nakazilo asi 2,85 milióna ľudí, z nich 71 311 zomrelo.