Poľsko v nedeľu prepustí posledného pacienta z provizórnej nemocnice postavenej na Národnom štadióne vo Varšave a zatvorí toto zariadenie, informovala v stredu agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady. Túto nemocnicu otvorili v októbri 2020 ako prvú z dočasných nemocníc v krajine, ktoré mali pomôcť v boji s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2. Doposiaľ sa v nej liečilo približne 1 800 pacientov.

Neskôr toto zariadenie fungovalo aj ako očkovacie stredisko a do dnešného dňa v ňom podali viac ako štvrť milióna vakcín. Väčšina nemocničnej infraštruktúry aj po zatvorení zostane na Národnom štadióne pre prípad, že by nastalo náhle zhoršenie pandemickej situácie.

Na snímke podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí) počas tlačovej konferencie na tému: Eurofondy - Čo sa za 7 rokov zmeškalo, musia všetky rezorty dobehnúť za 3 roky. V Bratislave 20. apríla 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Koalícia má zmysel napriek konfliktom, predčasné voľby sú katastrofa, tvrdí Remišová

„V prípade potreby bude možné nemocnicu opätovne otvoriť v priebehu niekoľkých dní," povedal Michal Dworczyk, predstaviteľ poľskej vlády zodpovedný za očkovanie proti covidu.

Počty nových prípadov nákazy v Poľsku aktuálne prudko klesajú, píše DPA. V stredu v krajine zaznamenali viac ako 2 300 nových prípadov nákazy, čo je pokles o viac ako 40 percent v porovnaní údajmi z minulého týždňa. V stredu v Poľsku hlásili aj 329 nových úmrtí, čím sa celkový počet obetí pandémie v krajine zvýšil na 72 250.

V Poľsku podali už takmer 16,4 milióna dávok vakcín a skoro 4,8 milióna ľudí je už plne zaočkovaných.