Nedávne výbuchy na leteckej základni na Moskvou anektovanom Kryme vyradili z prevádzky viac ako polovicu bojových lietadiel námorného letectva ruskej Čiernomorskej flotily, informovala stanica Sky News s odvolaním sa na nemenovaného predstaviteľa Západu.

Na leteckej základni Saky na západnom pobreží polostrova bolo začiatkom tohto mesiaca vidieť viacero výbuchov.

„Teraz odhadujeme, že udalosti na letisku Saky z 9. augusta vyradili z prevádzky viac ako polovicu bojových lietadiel námorného letectva Čiernomorskej flotily," povedal tento zdroj pod podmienkou zachovania anonymity.

Britská spravodajská služba predtým taktiež potvrdila, že veľká časť vzdušných kapacít ruského námorníctva bola poškodená.

Ďalšie dôležité správy

WA 37 Majske - Dym stúpa po výbuchu dočasného muničného skladu ruskej armády v blízkosti obce Majske v okrese Džankoj na Krymskom polostrove anektovanom Moskvou v utorok 16. augusta 2022. K podobnej sérii výbuchov ako v utorok ráno došlo na Kryme aj 9. augusta, a to na leteckej základni Saki pri obci Novofedorivka. Podľa ruských tlačových agentúr odvolávajúcich sa na miestne úrady bolo z oblasti z preventívnych dôvodov evakuovaných asi 2000 ľudí. FOTO TASR/AP 


Smoke rises over the site of expl
Neprehliadnite

Severom Krymu otriasli výbuchy. Svedkovia hlásia explózie aj z letiska pri Simferopole