Ministerka spravodlivosti a bývalá podpredsedníčka strany Za ľudí Mária Kolíková vstúpila do SaS. TASR to potvrdil hovorca SaS Ondrej Šprlák. Strana má k 20. júnu 255 členov.

„V pondelok 20. júna bola prijatá za členku SaS Mária Kolíková a s ňou aj ďalší štyria ľudia," povedal pre TASR Šprlák. Medzi novými členmi nie sú odídenci zo Za ľudí. Kolíková o svojom vstupe do SaS hovorila počas utorkovej diskusie Večer Mareka Vagoviča, informoval o tom denník Postoj.

Kolíková odišla so Za ľudí na jeseň 2021 po konfliktoch s predsedníčkou strany Veronikou Remišovou. Skupina okolo ministerky spravodlivosti žiadala mimoriadny snem, kde by si strana volila nové vedenie. Kolíkovú chceli za šéfku Za ľudí. Okrem Kolíkovej odišli zo Za ľudí aj šiesti poslanci parlamentu Vladimír Ledecký, Marek Hattas, Tomáš Lehotský, Vladimíra Marcinková, Michal Luciak a Ján Benčík. Následne sa stali súčasťou poslaneckého klubu SaS.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke zľava ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková, poslankyňa NR SR a predsedníčka Výboru Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková a minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling počas tlačovej konferencie SaS na tému: Prichádzame s návrhmi, čo s ušetrenými financiami, ak nebude prelomené veto počas 66. schôdze NRSR v Bratislave 21. júna 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

SaS sa vracia sa na koaličné rady. Peniaze na krúžkovné by použili inak