Informuje o tom Denník N s tým, že mu to potvrdil sám L. Kyselica. „Dnešného dňa som podal žiadosť o uvoľnenie zo služobného pomeru príslušníka Policajného zboru. Pokiaľ mi bude plynúť dvojmesačná výpovedná lehota, tak sa nebudem vyjadrovať k svojmu ďalšiemu pôsobeniu. Ak bude o to záujem, vyjadrím sa 1. 10. 2019,“ povedal.

Keď pred dva a pol rokom skončil ako šéf elitného vyšetrovacieho tímu Gorila Marek Gajdoš, hovoril o ťažkých podmienkach pri vyšetrovaní aj o konfliktoch so špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Na jeho miesto neskôr nastúpil vyšetrovateľ L. Kyselica, ktorý mal už predtým dobrú povesť.

Meno L. Kyselicu sa naposledy dostalo do povedomia po tom, čo unikla komunikácia medzi Marianom Kočnerom obvineným z objednávky vraždy Jána Kuciaka a šéfom finančnej skupiny Penta Jaroslavom Haščákom. „Inak pracujem na od*ebaní čuráka,“ písal M. Kočner, na čo mu J. Haščák odpísal: „Povieme si, keď budeme spolu.“

Komunikácia sa odohrala pred vraždou J. Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej v januári 2018, na verejnosti sa objavila v marci 2019. J. Haščák neskôr v rozhovore pre Aktuality povedal, že si myslí, že „Kočnerova esemeska súvisela s jeho záujmom odstaviť vyšetrovateľa, ktorý riešil prípad Silvie Volzovej a Pavla Ruska“. Ide práve o šéfa tímu Gorila L. Kyselicu.