Polícia zvládla utorkové (17. 11.) protesty na jednotku s hviezdičkou, myslí si premiér Igor Matovič (OĽaNO). Zhromaždenia považuje za budíček pre ostatných. Deň boja za slobodu a demokraciu si pripomenul na cintoríne v Poprade. Uviedol to v stredu po rokovaní vlády.

Rozdávaním pokút demonštrantom by polícia podľa Matoviča iba „hecovala" dav, čo by dopadlo omnoho horšie. „S noblesou a s rozvahou zvládli mimoriadne vyhrotenú a nečitateľnú situáciu," komentoval konanie policajtov.

Na snímke minister vnútra SR Roman Mikulec počas tlačovej konferencie k výzve občanom a opozície k rešpektovaniu núdzového stavu a zákazu zhromažďovania sa s ohľadom na avizované protesty v utorok 17. novembra, v Bratislave 16. novembra 2020. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Medvecký bol predvedený, lebo neuposlúchol výzvu verejného činiteľa, vyjadril sa Mikulec

Protesty považuje premiér za budíček pre ostatných ľudí. Deťom treba podľa neho vysvetľovať, čo znamená boj za slobodu, a vysvetliť im, „čo tá sloboda je". Aj ľudia bez rúšok si podľa neho myslia, že môžu konať slobodne do absolútna. „Ale to nie je pravda, sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii," dodal. V zhromaždeniach videl tiež množstvo absurdných situácií. 

Tisícky ľudí vyšli v utorok do ulíc protestovať proti vláde Igora Matoviča (OĽANO) a opatreniam prijatým pre pandémiu nového koronavírusu, a to napriek platnému núdzovému stavu a zákazu zhromažďovania sa.