Marián Kočner navštívil svoju bezpečnostnú schránku 17 hodín po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Banka disponovala kamerovým záznamom, ktorý si mohla polícia pre objasnenie vo vyšetrovaní dožiadať. Polícia však pochybila. Informuje o tom denník SME

sud kocner
Neprehliadnite

Verdikt súdu otvoril ďalšie otázky. O definitíve rozhodne najvyšší súd

Martinu Kušnírovú a Jána Kuciaka zavraždili 21. februára 2018. Šokujúce je, že vyšetrovateľ vraždy Peter Juhás si videozáznam z Kočnerovej návštevy banky vyžiadal až 27. marca 2019. Banky evidujú zo zákona záznamy 13 mesiacov. Juhás tak o päť dní zmeškal zákonnú lehotu.

Ako informoval Trend, Marian Kočner ani Alena Zsuzsová si podľa verdiktu Špecializovaného trestného súdu neobjednali vraždu novinára Jána Kuciaka. Definitívnu bodku za procesom ale dá až Najvyšší súd SR. Obžaloba sa opierala o sériu nepriamych dôkazov, okrem  pohybu mobilných telefónov, komunikáciu z aplikácie Threema. 

Pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej z objednávky ktorej je obžalovaný Marián Kočner. Očakávaneho rozsudku sa zúčastnilo mnoho slovenských aj zahraničných médii. Na snímke je Marián Kočner pred začiatkom pojednávania.
Neprehliadnite

Kočner aj Zsuzsová sú nevinní. Vraždu Jána Kuciaka si podľa súdu neobjednali

Obžaloba však nemala ako dokázať, že si Kočner išiel do bezpečnostného trezoru po peniaze za objednanú vraždu. Kamerové záznamy mohli do celého prípadu priniesť nové svetlo.  Portál Aktuality informoval, že okolnosti odovzdania odmeny za vraždu komentoval Špecializovaný trestný súd v Pezinku tak, že „nie sú preukázané“ a ide o „domnienku alebo dohad“.