Uvádza to internetový portál TV JOJ noviny.sk s tým, že Ivan Katrinec je obvinený z vydierania.

„Pokiaľ viem, tak ešte v piatok bola uskutočnená zaisťovacia akcia, kde došlo k zadržaniu viacerých osôb, medzi ktorými by mal byť aj Ivan K. Malo by ísť o trestný čin vydierania,“ povedal pre televíziu policajný prezident Tibor Gašpar.

I. Katrinec v roku 2015 natočil video, na ktorom manželka V. Jánoša zo Smeru hovorí o tom, že ju exposlanec fyzicky týral a tiež to, že balil do alobalu peniaze v hotovosti. Mal si pritom pochvaľovať, že „takto sa zarábajú peniaze“.

Neskôr sa kauza skomplikovala, keď Iveta Jánošová odmietla potvrdiť autenticitu nahrávky. Súd tiež najprv V. Jánoša odsúdil, no v októbri 2017 ho oslobodil.

Portál pripomína, že I. Katrinec v novembri 2016 tvrdil, že skutočná príčina nehody vojenského lietadla AN-24, ktoré havarovalo pri maďarskej obci Hejce, bola zamlčaná.

Za haváriou lietadla je podľa neho zlyhanie techniky a nie chyba pilota. Prokuratúru požiadal vtedy o odtajnenie spisu, ten však zostal utajený.

Ako portál dodáva, vyšetrovateľ podal podnet na vzatie obvineného do väzby, o ktorej by súd mal rozhodovať v najbližších dňoch.