Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry navrhuje podanie obžaloby na Ladislava Bašternáka v súvislosti s bytovým komplexom Bonaparte. TASR o tom informovala Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru.

„Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry dnes ukončil vyšetrovanie v súvislosti s bytovým komplexom Bonaparte, kde je obvinený Ladislav Bašternák, návrhom na podanie obžaloby a spis predložil príslušnému prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry," uviedla Dobiášová.

„Prokurátor po preštudovaní veci rozhodne vzhľadom na rozsah a zložitosť spisového materiálu v primeranej lehote o ďalšom postupe," reagoval hovorca Generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

V inej ekonomickej kauze Bašternáka v stredu (26. januára) podmienečne prepustili z väzenia na slobodu. Čelí aj obžalobe pre zločin krátenia dane a poistného v prípade neoprávnenej daňovej vratky súvisiacej s kúpou bytov v bratislavskom bytovom komplexe Five Star Residence.

Ďalšie dôležité správy

Odsúdený Ladislav Bašternák na verejnom pojednávaní 15. novembra 2021, kedy žiadal o svoje podmienečné prepustenie na slobodu.
Neprehliadnite

Podnikateľ Ladislav Bašternák ide na slobodu, rozhodol súd