Keď policajti z Národnej kriminálnej agentúry vlani v marci rozpútali Búrku v justícii, niektorí sudcovia ich skorý ranný príchod zrejme očakávali. V tejto súvislosti sa spomína napríklad bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská, píše portál Aktuality.sk.

Policajné prezídium pre Aktuality.sk potvrdilo, že vyšetruje podozrenie z vyzradenia chystanej akcie.

„Vyšetrovateľ NAKA vedie trestné stíhanie vo veci, avšak vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné poskytnúť podrobnejšie informácie,“ napísali v stanovisku. V tomto prípade má ísť podľa našich zistení o podozrenie, že Jankovskej informáciu o chystanom záťahu policajtov vyzradil niekdajší špeciálny prokurátor Dušan Kováčik.

Vo vyšetrovacej väzbe pre justičné kauzy bol aj bývalý bratislavský krajský sudca Richard Molnár. Podľa Aktualít aj on zrejme vedel, že sa oňho zaujíma polícia.

Portál sa pritom odvoláva na výpoveď bývalého zástupcu šéfa policajných odposluchov Norberta Paksiho: Tú cituje uznesenie Špecializovaného trestného súdu, ktorým v minulosti rozhodoval o Molnárovej väzbe.

Paksi si odpykáva päťročný trest za vynášanie informácií mafii, ktorá mu za to platila. Po svojom obvinení spolupracoval s políciou.

Z výpovede Norberta Paksiho podľa portálu vyplýva, že sudca Molnár sa obával svojho sledovania políciou a žiadal ho, aby to preveril. Zároveň žiadal to isté vo vzťahu k ďalšej osobe, ktorou podľa spomínaného uznesenia mohol byť podnikateľ Zoroslav Kollár, Molnárov kamarát a spolužiak z právnickej falkulty.

JANKOVSKÁ A KOVÁČIK Bývalú sudkyňu a štátnu tajomníčku  i špeciálneho prokurátora zavreli do väzby.
Neprehliadnite

Prokurátor obžaloval bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú