Policajti v období od 5. do 11. februára zistili 3 440 priestupkov porušenia opatrení v súvislosti s núdzovým stavom a zákazom vychádzania. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

„Menej závažné prehrešky policajti vybavili napomenutím, bolo ich viac ako 350, ostatné prípady buď zaznamenali a odstúpili na správne konanie na Úrad verejného zdravotníctva SR alebo na okresné úrady," doplnila hovorkyňa. Hygienikom a na okresné úrady postúpilo 505 prípadov, pričom v tomto prípade hrozí pokuta do výšky 1 659 eur.

Na snímke ľudia čakajú na skríningové testovanie pred magistrátom v Košiciach 21. januára 2021. FOTO TASR – František Iván
Neprehliadnite

Samosprávam v čase pandémie verí takmer 50 percent ľudí, ukazuje prieskum

„Najviac porušení opatrení zistili policajti v Prešovskom, Trnavskom a Žilinskom kraji. Naopak najmenej v Nitrianskom a Košickom kraji," spresnila. Občania, ktorí svoje pochybenie priznali, zaplatili blokovú pokutu v priemernej výške 60 eur.

Policajti dodali, že od začiatku roka bolo z celkového počtu 14 734 priestupkov porušenia opatrení 1 975 vybavených napomenutím a 1 899 prípadov bolo postúpených hygienikom a okresným úradom. Od začiatku kalendárneho roka zistili policajti 270 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény či 108 prípadov podozrenia z porušenia zákazu otvorenia prevádzok. Z 5 215 prípadov nenosenia rúšok nebola uložená pokuta takmer 1 200 osobám, pričom 522 prípadov bolo podľa Bárdyovej odstúpených na správne konanie.