Policajnú akciu po núdzovom pristátí lietadla írskej spoločnosti Ryanair v nemeckej metropole Berlín v pondelok ukončili. Spolková polícia uviedla, že stroj nepredstavuje nebezpečenstvo, informuje agentúra DPA.

Pozadie neplánovaného pristátia lietadla na letisku Berlín - Brandenburg (BER) v nedeľu večer krátko po 20.00 h a následného prehľadávania jeho priestorov nebolo bezprostredne známe. Pátranie sa však malo skončiť bez nálezu. Hovorkyňa polície v pondelok neuviedla podrobnosti z ,,taktických dôvodov".

Najväčšie európske nízkonákladové aerolínie Ryanair spustili od pondelka novú leteckú linku Košice – Praha. Z košického letiska ju budú prevádzkovať dvakrát týždenne, v pondelok a v piatok. Na snímke pristávanie novej linky z Prahy v Košiciach 3. augusta 2020. FOTO TASR – František Iván
Neprehliadnite

V Berlíne núdzovo pristálo lietadlo spoločnosti Ryanair

Lietadlo smerovalo z írskeho Dublinu do poľského mesta Krakov. Počas policajného zásahu sa všetkých 160 cestujúcich nachádzalo v priestoroch terminálu, kde im bola poskytnutá potrebná starostlivosť. V pondelok o štvrtej hodine ráno mohli do Poľska pokračovať náhradným spojom, pričom stroj Ryanairu zostal na berlínskom letisku, píše DPA.