Zo zločinu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva obvinila polícia dvojicu mužov z okresu Lučenec vo veku 34 a 53 rokov. Ako informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, seniorku chceli pripraviť o celoživotné úspory. Vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na ich vzatie do vyšetrovacej väzby.

Žene vo veku 79 rokov v piatok (3. 2.) niekto zavolal s tým, že sa vydával za jej vnuka, ktorý je vo veľkej tiesni a veľmi súrne potrebuje peniaze.

„Vzala z domu finančnú hotovosť 20-tisíc eur, zaniesla ju k vchodu obytného domu, v ktorom bývala a kde ju už čakal neznámy muž, ktorý po tom, čo mu dôchodkyňa odovzdala 20-tisíc eur v bankovkách rôznej nominálnej hodnoty, nasadol do auta a z miesta veľmi rýchlo odišiel,“ spresnila Ivanová. Dôchodkyňa následne zavolala svojmu vnukovi, ktorý jej potvrdil, že sa stala obeťou podvodníkov.

Auto s podozrivou dvojicou sa podarilo zastaviť policajtom v obci Pinciná v okrese Lučenec. Po prehliadke vozidla dvojica dobrovoľne vydala finančnú hotovosť aj niekoľko mobilných telefónov. Následne ich eskortovali do Košíc na realizáciu nevyhnutných procesných úkonov. V prípade dokázania viny im hrozí tri až desať rokov za mrežami.

Ďalšie dôležité správy

KK49 Davos - Generálny tajomník OSN António Guterres hovorí na zasadnutí Svetového ekonomického fóra (WEF) vo švajčiarskom Davose 17. januára 2023. FOTO TASR/AP

Secretary-General of the United Nations Antonio Guterres speaks at the World Economic Forum in Davos, Switzerland, on Wednesday, Jan. 18, 2023. The annual meeting of the World Economic Forum is taking place in Davos from Jan. 16 until Jan. 20, 2023. (AP Photo/Markus Schreiber)
Neprehliadnite

Obávam sa, že sa svet rúti do veľkej vojny. Vyhliadky na mier sa zmenšujú, vyhlásil Guterres