Muž, ktorý sa 27. januára pokúšal so sekerou dostať do Národnej rady SR, čelí obvineniu z trestného činu útoku na orgán verejnej moci v štádiu pokusu v súbehu s prečinom výtržníctva. Vyšetrovateľ navrhol pre 22-ročného A. F. väzobné stíhanie. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Kontrol na cestách so zhoršujúcou sa situáciou pribúda.
Neprehliadnite

Polícia od začiatku roka eviduje množstvo priestupkov v súvislosti s pandémiou

Podozrivý mal prísť podľa doterajších informácií krátko po 15.30 h k hlavnému vchodu budovy parlamentu na Námestí Alexandra Dubčeka v Bratislave. Násilím sa neúspešne pokúšal otvoriť dvere vedúce do priestoru vestibulu. Následne chcel z igelitovej tašky vybrať sekeru, čo sa mu však nepodarilo z dôvodu rýchleho zásahu ochranky. Tá muža na mieste zadržala a odovzdala hliadke Policajného zboru, ktorá muža eskortovala na príslušný útvar.

„Muž mal pri sebe pri zadržaní sekeru s dreveným poriskom o dĺžke 67 centimetrov, nôž s pevnou čepeľou s puzdrom zelenej farby, zatvárací nôž čiernej farby a viacero kusov papierikov s menami poslancov a názvami politických strán," priblížila polícia. Príslušníci bratislavskej krajskej kriminálky vykonali preto na základe súhlasu sudcu prehliadku bytových priestorov, v rámci ktorej zaistili ďalšie veci dôležité pre trestné konanie.