Polícia naďalej pokračuje v sprísnených kontrolách. Policajti vo zvýšenej miere kontrolujú opodstatnenosť pohybu osôb v čase zákazu vychádzania a účel cesty. TASR o tom informovala Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru.

Polícia bude pokračovať v kontrolách na miestach so zvýšenou koncentráciou osôb, ako sú lyžiarske strediská, nákupné strediská, železničné stanice, potraviny, drogérie či odberné miesta. „Tieto kontroly vykonajú príslušníci služby poriadkovej polície, služby dopravnej polície a služby železničnej polície," spresnila Bárdyová.

Hraničný priechod s Rakúskom v Jarovciach.
Neprehliadnite

Česká republika zvyšuje náhodné kontroly na hraniciach so Slovenskom

Za posledný týždeň, konkrétne od 28. januára do 4. februára, policajti odhalili 51 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény, 25 prípadov porušenia zákazu otvorenia prevádzok a 784 prípadov porušenia povinnosti nosenia rúšok. Za rovnaký čas evidujú tiež 1 940 prípadov porušenia zákazu vychádzania a 604 prípadov porušenia postúpili na regionálne úrady verejného zdravotníctva a okresné úrady. „Sankcie zostávajú vo výške ako doposiaľ, v blokovom konaní do tisíc eur a v správnom konaní do 1 659 eur," pripomenula Bárdyová.