Polícia má rozviazané ruky a musí sa riadiť výlučne zákonmi a verejným záujmom. Uviedlo to hnutie OĽANO v reakcii na predsedu Smeru-SD Roberta Fica, povedal, že koalícia vymyslela na Slovensku systém udavačov.

Robert Fico zjavne naďalej žije vo svojom zvrátenom svete, v ktorom mal ešte donedávna so svojimi kumpánmi moc beztrestne manipulovať a ohýbať spravodlivosť," skonštatovalo hnutie. Pokračuje, že orgány činné v trestnom konaní boli zneužívané práve za vlád Smeru. Chránili podľa OĽANO záujmy zločincov a neštítili sa prenasledovať či zastrašovať protikorupčných politikov a aktivistov.

Na snímke poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD) spolu s členmi strany Smer-SD počas tlačovej konferencie k schváleniu programového vyhlásenia vlády SR 4. mája 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Na Slovensku funguje systém udavačov, tvrdí R. Fico

Fico uviedol, že na Slovensku funguje systém udavačov. Koalícia si našla ľudí, ktorí boli podozriví zo závažnej trestnej činnosti, a povedala im, že ak budú udávať iných, nebudú za svoje skutky niesť zodpovednosť. „Dnes je nadovšetko jasné, že vo výkone väzby sedia ľudia obvinení bez dôkazov a dôvodov. Za tým všetkým je systém likvidácie opozície," povedal.