Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol obvinenie voči exministrovi hospodárstva Petrovi Žigovi za prečin podplácania. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. Na obvinenie upozornil portál Aktuality.sk. V prípade dokázania viny mu podľa príslušného paragrafu Trestného zákona hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov.

Peter Žiga je v súčasnosti poslancom Národnej rady (NR) SR a pôsobí v mimoparlamentnej strane Hlas-SD. Medializované podozrenia z podplácania na začiatku decembra odmietol. Uviedol, že nikdy neovplyvňoval žiadne vyšetrovanie vo svoj prospech ani v prospech príbuzných.

Na snímke nezaradení poslanci NR SR zľava Peter Žiga a Erik Tomáš počas zasadnutia 18. schôdze parlamentu 25. novembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Nikdy som žiadne vyšetrovanie neovplyvňoval, som pripravený vypovedať, hovorí Žiga

 

Obvinený Bernard Slobodník mal podľa medializovaných informácií vypovedať, že v minulosti zobral od podnikateľa Norberta Bödöra úplatok 50-tisíc eur za to, aby NAKA nevyšetrovala obvinenie z karuselového podvodu príbuzného Petra Žigu. Vybavovať to mal vtedajší minister hospodárstva.