Pred senátom Okresného súdu (OS) Bratislava II pokračuje hlavné pojednávanie v kauze prípravy vraždy bývalej spoločníčky exriaditeľa TV Markíza Pavla Ruska Sylvie Klaus-Volzovej. Zo štyroch obžalovaných na proces eskortovali len v kauze televíznych zmeniek odsúdeného bývalého riaditeľa TV Markíza Pavla Ruska. Ostatní dali súhlas svojim obhajcom na pojednávanie v neprítomnosti.

Vypovedať by malo päť svedkov. Medzi nimi za viacero vrážd na doživotie odsúdený Alojz Kromka, prezývaný Čistič. Prítomný je aj prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Michal Šúrek a obhajca poškodenej Klaus-Volzovej Roman Kvasnica.

Proces prebieha, tak ako doteraz, v Ústave na výkon väzby (ÚVV) a Ústave na výkon trestu odňatia slobody (ÚVTOS) v Bratislave.

Pred senátom Okresného súdu (OS) Bratislava II pokračuje vo štvrtok 10. júna 2021 proces s bývalým riaditeľom TV Markíza Pavlom R. a spol. v prípade prípravy vraždy Sylvie Klaus-Volzovej. Na snímke exriaditeľ televízie Markíza Pavol R. počas procesu na Okresnom súde Bratislava II v kauze prípravy vraždy Klaus-Volzovej 10. júna 2021 v Bratislave.
Neprehliadnite

Proces v kauze prípravy vraždy S. Klaus-Volzovej, vypovedali bývalí bosovia Borbély a Bilik

Naposledy sa vo veci konalo 10. júna, keď vypovedalo dovedna sedem svedkov. Mimo jednej svedkyne vypovedali bývalí vysokopostavení členovia skupiny sýkorovcov, ktorí sú buď aktuálne vo výkone trestu, alebo sú už prepustení na slobodu.

V kauze prípravy vraždy Klaus-Volzovej figuruje ako hlavný obžalovaný Pavol Rusko, bos skupiny sýkorovcov prezývaný Kýbel, bos Mikuláš Černák a jeho spoločník Miloš Kaštan. Vraždu si mal objednať podľa obžaloby Pavol Rusko u Černáka, ktorý mal do nej zaangažovať práve bratislavskú skupinu sýkorovcov. Prvé pojednávanie sa vo veci začalo koncom mája 2019. Kýbel i Pavol Rusko účasť na príprave vraždy popreli. Černák a Kaštan sa k činu priznali.