Na Slovensku pribudol opäť rekordný počet prípadov nákazy novým koronavírusom, a to 419. Informoval o tom premiér Igor Matovič (OĽANO) na sociálnej sieti s tým, že nedovolí, aby nezodpovední ignoranti ohrozovali naďalej nevinných ľudí.

Premiér v reakcii na nárast počtu prípadov reagoval, že nerozvážnosť, ľahkovážnosť a egoizmus zvíťazili. ,,Neustále útoky, spochybňovanie nebezpečnosti Covid-19, teatrálne ignorovanie opatrení, vysmievanie sa z tých, ktorí ich dodržujú ... priniesli svoje výsledky. Výsledky 'boja za slobodu', ktorý teraz slobodu zoberie všetkým," skonštatoval. Ako hovorí, veril, že ľudia sa budú správať rozumne, ale zodpovednosť vo vlastných rukách neuniesli.

Na Ministerstve zdravotníctva SR bude v piatok od 11.00 h zasadať Pandemická komisia vlády SR. Či zverejní svoje odporúčania, nie je zatiaľ zrejmé. ,,O prípadnom mediálnom výstupe rozhodnú na zasadnutí členovia pandemickej komisie," uviedli z tlačového odboru ministerstva zdravotníctva.

Hromadné odubytovávanie študentov na internátoch v bratislavskej Mlynskej doline počas pandémie koronavírusu prebieha za prísnych bezpečnostných podmienok s dôrazom na zachovaný odporúčaný odstup.
Neprehliadnite

Internáty Univerzity Komenského v Bratislave sú v červenej fáze

Vo štvrtok o situácii na pôde rezortu rokovalo konzílium odborníkov. Ako priblížil Matovič, hovoriť sa malo aj o epidemiologických opatreniach v súvislosti s nárastom pozitívne testovaných, ktoré by sa mohli postupne zapínať. Konkrétne opatrenia zatiaľ nespresnili.

Laboratóriá otestovali 5 540 vzoriek. Z ochorenia Covid-19 sa vyliečilo ďalších 58 pacientov. V súvislosti s novým koronavírusom nepribudlo žiadne úmrtie, počet úmrtí je 41.