Od začiatku roka 2021 narástol počet poistných udalostí týkajúcich sa nového koronavírusu. Potvrdili to viaceré poisťovne pôsobiace na Slovensku. Počas januára a februára suma vyplatená v rámci životného poistenia v poisťovni Kooperativa presiahla 1,51 milióna eur. Poisťovni narastá aj počet poistných plnení z pripoistenia pre prípad dočasnej práceneschopnosti a z dôvodu hospitalizácie.

„Udalosti uplynulých mesiacov zintenzívnili našu komunikáciu s klientmi. Aj cez nich sme pociťovali vážnosť situácie, v ktorej sa spoločne nachádzame. Práve teraz sa naplno prejavuje dôležitosť myslieť na budúcnosť a pripraviť sa na ňu," hovorí predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne Vladimír Bakeš.

TREND: JURAJ JURČÍK - GENERALI
Neprehliadnite

Poisťovne na pandémiu doplácajú, minulý rok však zvládli dobre

„Len za prvé dva mesiace tohto roka nám klienti v súvislosti s ochorením Covid-19 nahlásili až 406 poistných udalostí, za ktoré sme im vyplatili 135-tisíc eur. Ide tak o významný nárast," vyčíslila hovorkyňa poisťovne Generali Katarína Kukurová. Poistné udalosti sa týkajú životného poistenia, konkrétne poistenie hospitalizácie, práceneschopnosti a smrti. Najviac poistných udalostí spojených s novým koronavírusom sa týkalo práceneschopnosti. Za január a február bolo poisťovni nahlásených 14 úmrtí v súvislosti s ochorením Covid-19.

„Od nového roka nám počet poistných udalostí, ktoré sa týkajú ochorenia na Covid-19, naozaj narastá. Poistné udalosti sa týkajú najmä denných dávok v prípade práceneschopnosti a hospitalizácie, ale, žiaľ, aj úmrtí," doplnila hovorkyňa poisťovne Uniqua Beáta Lipšicová.

KK14 Berlín - Na snímke zdravotný pracovník odoberá vzorku na PCR test na ochorenie Covid-19 v testovacom centre na Covid-19 v Berlíne 14. októbra 2020.  Od začiatku pandémie zaznamenali v Nemecku podľa údajov RKI prinajmenšom 341.223 potvrdených prípadov nákazy novým druhom koronavírusu a 9710 súvisiacich úmrtí, z ktorých 33 pribudlo za posledný deň. Z nákazy sa tam dosiaľ vyliečilo približne 284.600 ľudí. FOTO TASR/AP
Medical personnel perform a Covid-19 PCR smear on a man at a corona test cen
Neprehliadnite

Zdravotné poisťovne vyšlo PCR testovanie od apríla do decembra na viac ako 30 miliónov eur

Možnosť pripoistiť si riziká pre prípad náhleho ochorenia či hospitalizácie je súčasťou viacerých produktov životného poistenia a vzťahuje sa aj na vírusové ochorenie Covid-19. V prípade zhoršenej finančnej situácie z dôvodu dlhodobej práceneschopnosti pomáhajú pripoistenia vykryť výpadok príjmu a sú aj zdrojom na zabezpečenie chodu domácnosti.