Poisťovňa MetLife dosiahla v SR v minulom roku čistý zisk 7,03 milióna eur. Vyplýva to z výsledkov spoločnosti za rok 2019. Spoločnosť dosiahla vlani hrubý predpis poistného vo výške 124,29 milióna eur a ku koncu decembra minulého roka vykazovala aktíva vo výške 795,9 milióna eur. 

V súčasnosti má MetLife viac ako 900-tisíc existujúcich klientov a takmer 10-percentný podiel na trhu životného poistenia na Slovensku. V súčasnosti poskytuje celkové poistné krytie klientom vo výške takmer 12 miliárd eur. MetLife taktiež spravuje viac ako 600 skupinových poistných zmlúv pre rôznych zamestnávateľov.

KK39 Rím - Cestujúci, ktorí sa vrátili do Ríma z Chorvátska, Grécka, Malty a Španielska, čakajú v rade na testovanie na ochorenie Covid-19 na rímskom letisku Leonarda da Vinciho 16. augusta 2020. Taliansko zaviedlo v stredu povinné testovanie na nový koronavírus pre ľudí prichádzajúcich z Chorvátska, Grécka, Malty a Španielska. FOTO TASR/AP
Vacationers arriving in Rome from four Mediterranean countries line up with their suitcases at Rome's Leonardo da Vinci airport to be immediately tested for
Neprehliadnite

Zdravotné poisťovne ponúkajú v súvislosti s novým koronavírusom viaceré benefity

Poisťovňa si v septembri pripomína 25. výročie pôsobenia na slovenskom trhu, keď jej v septembri 1995 bola Národnou bankou Slovenska udelená licencia. Počas tohto obdobia spoločnosť poistila takmer každého piateho Slováka alebo Slovenku a vyplatila 141 miliónov eur v rámci poistných plnení. Počas svojho pôsobenia doteraz nevykázala stratu.

MetLife, Inc., je prostredníctvom svojich pridružených spoločností a pobočiek globálnym poskytovateľom životného poistenia, dôchodkového zabezpečenia, poistných produktov pre zamestnancov a správy aktív v takmer 50 krajinách. Svoje služby poskytuje asi 100 miliónom klientov.