Poistenie nám prináša akúsi istotu, že si chránime to, na čom nám najviac záleží. V zahraničí sa už dá poistiť skutočne hocičo. Požiadavky klientov sú rôzne - od poistenia zadku až po saxofón. Originálne žiadosti o poistenie posudzuje aj Union poisťovňa. Žiaľ, nie všetkým sa dá vyhovieť.

Bača si chcel poistiť stratu oviec

Maximálne zodpovedný chcel byť pastier oviec zo severu Slovenska, ktorý poisťovni poslal žiadosť o uzavretie poistenia zodpovednosti za spôsobenú škodu. Nebolo by na tom nič nezvyčajné, keby nepožadoval jedno konkrétne poistenie zodpovednosti - za stratu svojich oviec. 

Kosačka na prvom mieste

Veľmi kurióznu požiadavku na poisťovňu Union mal aj klient vlastniaci vilu na Maldivách. Okolo svojej usadlosti má rozsiahly trávnik a tak žiadal o poistenie kosačky. Jeho nočnou morou totiž bolo, že sa mu na obrovskom trávniku môže prístroj pokaziť.

Starosta chcel ochrániť koryto rieky pred vodou

Záplavy vedia narobiť obrovské škody na majetku. Mnohé slovenské obce a mestá sa rozhodli investovať do úpravy a regulácie vodných tokov, napríklad aj do úpravy koryta potoka. Jedna z obcí ale poisťovňu požiadala o poistenie tohto koryta potoka pre prípad, že by bolo zase zničené živlami – konkrétne vodou. 

Proti bezbožníkom

Ochrániť majetok či už pred živlami, pre prípad krádeže, alebo vandalizmu, vieme práve prostredníctvom poistenia. Union poisťovňa však dostala požiadavku od klienta, ktorý zrejme neverí bezbožníkom a má oprávnené obavy - žiadal o poistenie dreveného kríža, ktorý sa týči nad obcou.

Čo si na Slovensku môžeme poistiť?

„Vyššie uvedené kuriózne žiadosti samozrejme neboli prijaté do poistenia, napriek tomu, však denne dostávame otázky od našich klientov, čo by sa poistiť dalo a venujeme sa im individuálne. Sú situácie, kedy sa vyhovieť skrátka nedá, ale vždy hľadáme možnosť, ako našim zákazníkom vyjsť v ústrety,“ vysvetľuje hovorkyňa Unionu Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračné foto
Neprehliadnite

Podnikáte? Ušlý zisk aj následky zlyhaní vykompenzuje dobré poistenie