Podľa citovaného vyjadrenia prokurátora Patricka Hinterleitnera podvodníci používali známy trik s predkladaním skopírovaných účteniek. V niektorej z predajní si najskôr zakúpili tovar, ktorý krátko na to vrátili, pričom dostali naspäť peniaze. So skopírovaným účtovným dokladom potom navštevovali iné filiálky toho istého reťazca, kde si vložili do nákupného vozíka rovnaký druh tovaru a predstierali, že ho takisto prišli vrátiť, vďaka čomu získali rovnakú sumu opäť.

Česko-slovenská skupina takto požadovala vrátenie peňazí celkovo 56-krát. Nemenovanej 21-ročnej Slovenke, ktorá údajne do predajní sama nevstupovala, sudca vymeral 12-mesačný trest väzenia, z toho osem podmienečne.

Jej 34-ročnému priateľovi uložil trest 18 mesiacov, z toho 12 podmienečne. Osemnásť mesiacov nepodmienečne, vzhľadom na kriminálnu minulosť, má stráviť vo väzení ich 31-ročný komplic. Vynesené rozsudky sú zatiaľ právoplatné iba čiastočne. Posledného zo štvorčlennej skupiny podvodníkov sa zatiaľ nepodarilo zatknúť, informoval meinbezirk.at.