Podpredsedom mimoparlamentnej strany Život - Národná strana sa stal na sobotnom sneme bývalý dlhoročný poslanec parlamentu za Smer-SD Ján Podmanický. TASR o tom informoval hovorca Tomáš Bubla. Predsedom strany Život je nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Tomáš Taraba.

Ďalšími podpredsedami strany sa stali Vladimír Chovan a poslanec NR SR Filip Kuffa. Snem zároveň schválil prípravu zlúčenia s mimoparlamentnou stranou Doma Dobre a poveril Tarabu „mandátom o dohodnutí podmienok integrácie s ostatnými politickými stranami, ktoré majú záujem spolupracovať so stranou Život - Národná strana".

Na snímke europslanec Milan Uhrík (nominant ĽSNS) počas 9. schôdze NR SR 8. júla  2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Odídenci z ĽSNS na čele s Uhríkom mali získať stranu exprezidenta Gašparoviča

Taraba avizoval, že ďalšie tri miesta podpredsedov strana postupne obsadí známymi osobnosťami, ktoré sú dnes politicky aktívne na čele iných politických projektov tak, „aby Slovensko malo postupne silnú konsolidovanú stranu, ktorá bude vedieť ísť do súboja aj so silnejúcim politickým liberalizmom".

Strana Život - Národná strana sa donedávna volala Kresťanská demokracia - Život a prosperita (KDŽP). Taraba sa spolu s Filipom Kuffom a Štefanom Kuffom dostal do NR SR na kandidátke ĽSNS. Neskôr odišli z poslaneckého klubu ĽSNS. Podmanický odišiel zo Smeru-SD v máji minulého roka. Urobil tak v reakcii na výčitky predstaviteľov Smeru-SD k jeho záujmu pridať sa k hodnotovej platforme konzervatívnych poslancov, ktorú avizoval Taraba.