Systém podpory exportu na Slovensku si vyžaduje zásadnú reformu. Zhodli sa na tom účastníci debaty „Rozvoj Slovenska prostredníctvom zahraničného obchodu", ktorú organizovala Rada slovenských exportérov v spolupráci s týždenníkom Trend. Zúčastnili sa jej predstavitelia viacerých politických strán, ale aj podnikatelia a odborníci. Podpora exportu by sa pritom podľa nich mala stať jednou z priorít nadchádzajúcej vlády.

„Je potrebné urobiť z exportu prioritu, treba na to vyčleniť peniaze, a štát by mal centralizovať relevantné kompetencie a v spolupráci s podnikateľským sektorom začať hovoriť o riešeniach. A tie následne implementovať v praxi,“ uviedol predseda rady Lukáš Parízek. Politickí predstavitelia potvrdili, že je na čase začať efektívne podporovať export zo strany štátu, združiť podnikateľov a ich návrhy, ako aj vytvoriť a propagovať jednotnú značku Slovenska.

Rada slovenských exportérov je profesionálna platforma firiem a odborníkov, ktorá vznikla v roku 2020 s ambíciou podporovať slovenský zahraničný obchod a presadzovať ich záujmy v celospoločenskej diskusii. V súčasnosti má vyše 100 partnerov a členov zo všetkých segmentov, ktorí exportujú produkty a služby do celého sveta.

Ďalšie dôležité správy

Rada slovenských exportérov,Rakúsko-arabská obchodná komora,dohoda,memorandum,RSE,RAOK
Neprehliadnite

Rada slovenských exportérov posilňuje vzťahy s arabským obchodným svetom