Nemenovaný zdroj z prostredia Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) pre CNN uviedol, že k zadržaniu a identifikácii C. Sayoca prispela skutočnosť, že najmenej z jednej zo žltých obálok, v ktorých podomácky vyrobené bomby zabalené v bublinkovej fólii posielal, bolo možné odobrať vzorku DNA.

Na obálkach bola uvedená spätná adresa floridskej kongresmanky Debbie Wassermanovej-Schultzovej, ktorej meno však C. Sayoc, ktorý je registrovaným členom Republikánskej strany, napísal chybne ako „DEBBIE WASSERMAN SHULTZ“.

Polícia C. Sayoca vystopovala na základe hovorov uskutočnených z jeho mobilného telefónu. Tajné služby C. Sayoca nesledovali.

Trvalé bydlisko má v meste Aventura v okrese Miami-Dade na Floride, nie je miestnej polícii neznámy vzhľadom na skutočnosť, že bol viackrát zadržaný, prvýkrát ešte začiatkom 90. rokov. V roku 1999 ho podľa záznamov úradu šerifa v okrese Mecklenburg v štáte Severná Karolína zadržali v súvislosti s používaním odcudzeného motorového vozidla.

Ako vyplýva zo záznamov floridskej polície, o tri roky neskôr ho zadržali po tom, čo sa vyhrážal „bombovým útokom“ a „odpálením zariadenia s ničivým účinkom“.

Adresátmi podozrivých zásielok boli v priebehu uplynulého týždňa miliardár a filantrop George Soros, bývalí americkí prezidenti Bill Clinton a Barack Obama, exministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová, bývalý viceprezident Joe Biden, či kritik súčasného amerického prezidenta Donalda Trumpa - herec a producent Robert De Niro, ako aj niekdajší minister vnútra Eric Holder, bývalý riaditeľ CIA John Brennan, bývalý riaditeľ amerických tajných služieb James Clapper, ako aj senátor Cory Booker.